Zwycięstwo w Chodzieży

• autor: FridaJ, 2017-09-17 21:12

Polonia Chodzież 1 - 3 Wenus Jędrzejewo

Pertek x2,sam

Polonia podchodziła do sobotniego spotkania z beniaminkiem w roli faworyta.Nie najlepszy terminarz spowodował,że w dotychczasowych sześciu kolejkach Chodzieżanom przyszło się mierzyć z górną częścią tabeli a komplet punktów uzyskali w starciu z Notecią Rosko podczas trzeciej kolejki rozgrywek.Gospodarze od pierwszych minut dyktowali warunki gry,goście nieco wycofani czekali na dogodne warunki do wyprowadzenia szybkiej kontry.Chodzież wyszła na prowadzenie po rzucie karnym,który był następstwem zagrania w polu karnym piłki ręką przez jednego ze stoperów.Jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać Pertek,jego strzał z rzutu wolnego był na tyle precyzyjny,że bramkarz miejscowych zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki.Na drugą część spotkania Polonia wyszła bardziej zdeterminowana ale dobra postawa linii defensywnej Wenusa radziła sobie z atakami gospodarzy.Drugi gol padł po rzucie rożnym,wrzutka egzekwowana przez Urbana spadła wprost pod nogi popularnego Pyry,który z najbliższej odległości po raz drugi pokonał golkipera Polonii.Chwilę później mieliśmy już 1:3,solową akcją popisał się Gauza,jego strzał odbił się od słupka ale piłka trafiła pod nogi obrońcy,który próbując ją wybić pokonał swojego bramkarza i cenne trzy punkty pojechały do Jędrzejewa.