Cenne zwycięstwo w Łubiance

• autor: FridaJ, 2017-04-21 14:29

Derby Stara Łubianka 1 - 3 Wenus Jędrzejewo

Banachowicz x2,Gredczyszyn

Cenny komplet punktów udało się przywieźć z trudnego terenu jakim jest boisko w Starej Łubiance.Początek niedzielnego spotkania należał jednak do gospodarzy,którzy dość szybko objęli prowadzenie.Po rzucie rożnym piłka najpierw trafiła na przedpole,później w pole karne gdzie po mierzonym lobie trafiła do siatki gości.Szybko stracony gol zadziałał mobilizująco na naszą ekipę,z minuty na minutę gra układała się pod dyktando Jędrzejewa,zarówno jedna jak i druga drużyna często uciekała się do fauli.Wyrównanie padło jeszcze przed upływem pierwszych 30 minut gry,prostopadłym podaniem do wbiegającego lewoskrzydłowego popisał się Gauza,a strzał Banachowicza był na tyle precyzyjny,że piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy.Po zmianie stron Łubianka ponownie wyszła dość wysokim pressingiem ale to Wenus prowadził grę i po strzale Gredczyszyna wyszedł na prowadzenie.Po stracie drugiego gola miejscowi postawili wszystko na jedną kartę i podeszli zespołem jeszcze wyżej,chcąc szybko przejąć piłkę i doprowadzić do wyrównania ale blok defensywny gości był bardzo szczelny i wszelkie starania gospodarzy były skazane na niepowodzenie.Rozstrzygnięcie padło na kwadrans przed końcem spotkania,prawą flanką przedarł się Gauza,wrzucił piłkę w pole karne wprost na wbiegającego Banachowicza a ten z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce.Chwilę później po szybkiej kontrze i wyłożeniu piłki przez Pertka rezultat mógł podwyższyć Marcinkowski ale jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.Więcej goli już nie ujrzeliśmy i po ostatnim gwizdku sędziego Kwaśniewskiego to Wenus cieszył się z kolejnych trzech punktów,które umocniły go na pozycji lidera pilskiej A klasy.

Obsada: Kwaśniewski,Stach,Galster